Teslimat Şartları

Siparişim ne zaman gönderilecek? 

Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. Sevkiyat birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren taahhüt edilen süre içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargoya teslim edilir. Saat 16:00'a kadar verilen tüm siparişler aynı gün içinde kargo firmasına teslim edilir. Karakuş Oyuncakta yer alan tüm ürünler aynı gün içinde stoktan doğrudan sevk edilmektedir. Kargo firmasında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı Karakuş Oyuncak firması sorumlu tutulamaz. 

 

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? 

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul için ortalama 1 iş günü, diğer bölgeler için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişlerinizin teslimatı anlaşmalı Kargo firmaları tarafından yapılmaktadır. Siparişinizin takibini 'Hesabım' sayfasındaki 'Siparişlerim' bölümünde yapabilirsiniz. 

 

Siparişim ne zaman adresime teslim edilecek? 

Amacımız mümkün olan en kısa sürede siparişlerinizin size ulaşmasını sağlamaktır. Gün içinde saat 16.00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir. Size teslimatı bulunduğunuz ilin uzaklığına göre değişmekte olup, siparişinizin durumunu 'Siparişlerim' kısmından takip edebilirsiniz.

 

Siparişimi nasıl iptal ederim? 

Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizi iptal etmek için, iptal isteğinizi sipariş numaranızla beraber info@karakusoyuncak.com adresine e-posta ile bildirmeniz yeterlidir.

 

Siparişimi nasıl takip edebilirim? 

Siparişinizin durumunu 'Hesabım' sayfanızda yer alan "Siparişlerim" sayfasında görebilirsiniz. 

  • "Sipariş Onaylandı" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.
  • "Kargo aşamasında" ifadesi ürününüzün kargo aşamasında oluğunu belirtir.
  • "Kargolandı" ifadesi siparişinizin firmamızdan ilgili kargo firmasına verildiğini ifade eder.

Tüm bu değişiklikler e-posta adresinize bilgilendirme amaçlı gönderilecektir.

 

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. 

 

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım? 

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'İletişim' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir.